Ottomar Anschutz - Para w Wszystkiego po trochu... w MyViMu.com

Ottomar Anschutz - Para

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 5
<
>
Obecnie w miejscu zakładu znajduje się biuro Informacji Turystycznej

Wymiary kartonika - 62x100mmW 1879 przejął rodzinną firmę. Stworzył na wozie dwukonnym objazdowe atelier. Zrobiło to wielkie wrażenie na członkach berlińskiego Towarzystwa Wspierania Kinematografii, i w 1880 przyjęto Ottomara w poczet członków.Przypisuje mu się stworzenie na początku lat 80. XIX w. pierwszej migawki szczelinowej, która pozwalała uchwycić przedmioty w ruchu (wg innych źródeł jej wynalazcą był Polak – Stanisław Jurkowski). Migawka dawała czas naświetlania nawet 1/1000 sekundy, co było w tamtych czasach sensacją. Światową sławę dały mu fotografie bocianów nad gniazdem zrobione w 1891. W Brukseli w 1883 zdobył brązowy medal na wystawie fotograficznej. Jako pierwszy sfotografował ostro konia w biegu, gołębie w locie i skaczących mężczyzn. W 1885 za pomocą baterii 24 aparatów sfotografował kolejne etapy biegu konia. Rok później udało mu się zaprezentować te zdjęcia w ruchu.W 1886 r., razem z budowniczym organów Johannem Schneiderem, skonstruował (wcześniej niż bracia Lumière) prototyp kinematografu. Urządzenie umożliwiało "wyświetlanie" fotografii z szybkością 30 obrazów na sekundę, dając wrażenie ruchu.

Za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ottomar_Anschütz
Data dodania: 25 maja 2010
Datowanie przedmiotu: 1879 - 1888
Miejsce pochodzenia: Wielkopolska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 325 razy od 25 maja 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.