Licznik 028 w Muzeum przy Małej Elektrowni Wodnej w Bydgoszczy w MyViMu.com
Licznik poboru energii elektrycznej wyprod.przez"PAFAL" ze Świdnicy.Fabryka powstała w 1897r.jako:"H.Aron Elektrilizitatszahler-Fabrik" i była filią berlińskiego koncernu elektr.Po objęciu władzy przez nazistów została upaństwowiona i zmieniła nazwę na:"Heliowat-Werke Aktiengesellschaft".W 1945 została przejęta od ZSRR przez PRL i 3.VIII.1946r ruszyła pod nazwą:"Fabryka Liczników i Zegarów Elektrycznych".W 1952r przemianowana na:"Zakłady Wytwórcze Aparatury Precyzyjnej".W latah 60-tych nazwano zakład:"ZWAP MERA-PAFAL",w 1992r:"Fabrykę Aparatury Pomiarowej>PAFAL
Data dodania: 5 czerwca 2010
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: azja_70 Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 447 razy od 5 czerwca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
8 czerwca 2010
tez się dokładam;D
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 czerwca 2010
Właśnie dałem 10 za spełnienie prośby o opis, dzięki:)
5 czerwca 2010
super eksponat.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.