OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
32 / 150
<
>
Ludwik Spiess ur.1820 w Warszawie,zmarł tamże w 1896r.Polski farmaceuta,przemysłowiec i prekursor przem.farmaceut. w Polsce.W 1844 założył w Wa-wie skład apteczny i chemiczny a w 1848r wybudował fabrykę nawozów sztucznych w Rudzie Guzowskiej[obecnie Żyrardów].W 1860 zakupił największy w Król.Polskim zakład chemiczny w Tarchominie.Prod. w niej nawozy chem,kosmetyki i leki.

Od 1884r. wraz z synem Stefanem kierował fabryką pod nazwą:" Fabryka Płodów Chemicznych-Ludwik Spiess i Syn".Zakład ten był poprzednikiem tarchomińskiej "Polfy".
Data dodania: 6 czerwca 2010
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: azja_70 Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 712 razy od 6 czerwca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.