OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 19
<
>
Charles y Ray Eames

DKR "Wire Chair"

13,1x8,0x9,3 cm skala 1:6

Najsłynniejsze małżeństwo w historii światowego wzornictwa, Ray i Charles Eamesowie, nie boją się eksperymentów. Jako jedni z pierwszych sięgnęli po takie materiały jak aluminium, włókno szklane czy sklejka. Ich prace, przez współczesnych krytyków uznawane są za pionierskie. Współpraca projektantów trwała czterdzieści lat, w jej wyniku powstało wiele kultowych dziś projektów mebli.

Charles i Ray EAMES

\"Ofiarować jak najwięcej najlepszych rzeczy jak największej liczbie ludzi za jak najmniejsze pieniądze.\" oto motto Państwa CHARLES\'a i RAY EAMES- teamowi małżonków uznanych za jednych z najsłynniejszych projektantów XX wieku. Przez całe lata właśnie tak czynili, pozostawiajac po sobie niepodważalne dziedzictwo charakterystycznych tylko Im projektów. Zasłużyli się nie tylko wspaniałymi meblami jak :-krzesło model DSW,RAR ,DKR, Plywood group LCM,LCW; STOOLS, LA CHAISE czy LAUNGE CHAIR; PLYWOOD ELEPHANT; EAMES STORAGE UNIT ESU BOOKCASE, ale projektami Domów ( CASE STUDY HOUSES), filmami( Powers of Ten) serią wystaw prezentujących na całym świecie Ich dorobek artystyczny. W swoim biurze na 901 Washington Boulevard (Venice, Kalifornia), projektowali swe niezwykłe \"wizje\" tego jak ulepszyć życie wszystkim ludziom. Razem zachwiali światem designu, ulepszając to wszysko czym tylko się zainteresowali. Dogłębnie analizowali każdy przedmiot starając się zrozumieć jego istotę. Pomimo licznych osiągnięć światowego designu wyłaniającego się przez dziesięciolecia, żadne nie wniosło tak wiele wśród projektu krzeseł jak EAMES CHAIR-pierwsze tak wnikliwie opracowane od czasu Krzesła Breuera z 1928 roku. Potem nastąpiła seria wprawiających w konsternację: zabawek, filmów, wykładów, pierwszych prezentacji multimedialnych, wystaw oraz trzech generacji krzeseł, najwyżej nagradzanych. Dziś miłośnicy designu mogą cieszyć swe oko dzięki takiej wnikliwości, geniuszowi i wielkiej wrażliwości CHARLES\'a i RAY EAMES\'ów. \" Cokolwiek Ray dotknie zmienia sie w piękno\"- tak mówił o żonie Charles\'a Joseph Giovannini. To Ona dbała o formę i estetykę przedmiotów, On zaś poświęcałwięcej czasu na eksperymenty technologiczne-np. krzesła z formowanej sklejki Charles Eames urodził się w St. Louis, Missouri 17 czerwca 1907 roku. W Washington University w St. Louis gdzie uczęszczał na kurs architektury............... RAY Kaiser pochodziła z Sacramento w Kalifornii. Urodziła się 15 grudnia 1912 roku Studiowała malarstwo w Nowym Jorku, potem przeniosła się do Cranbrook na wydział tkactwa. Pomagała Eames\'owi i jego przyjacielowi Eero Saarinenowi w przygotowaniu prac na konkurs \" Wzornictwo organiczne w wyposażeniu domu\"organizowany przez Muzeum of Modern Art w Nowym Jorku. Konkurs wygrali.
Data dodania: 5 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1951 - 1967
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 372 razy od 5 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.