OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 19
<
>
Stiletto (Frank Schreimer)

Consumer's Rest

15,7x9,4x11,7 cm skal 1:6

Pod koniec XX wieku coraz bardziej popularne staje się użycie gotowych produktów do stworzenia czegoś zupełnie nowego.

Pierwsze próby dokonania takiego zabiegu podjęli już w latach pięćdziesiątych bracia Castiglioni, tworząc stołki Mezzadro i Sella. Stołki Castiglionich były inspiracją dla Rona Arada, który w 1985 zaprojektował swoje Rover Chair – siedzisko stworzone z dwóch foteli samochodowych opartych na umocowanej ramie. Z czasem ready-made staje się nie tylko efektem kontrowersyjnych pomysłów projektantów, ale wymogiem współczesnego świata. Powstawanie ogromnych ilości coraz to nowych produktów zmusza projektantów do wykorzystania zużytych przedmiotów i poprzez niekonwencjonalne zastosowanie nadania im zupełnie nowej jakości użytkowej. Tejo Remy – członek grupy Droog Design, która miała znaczny wkład w tworzeniu ready-made, wykorzystał tę koncepcję, tworząc fotele z zużytych dywanów. Jego Rag Chair pozwala na spożytkowanie przedmiotów, które już dawno przestały spełniać swoje zadanie, i odkrycie w nich nowego potencjału.

Kwintesencją ready-made jest krzesło Franka Schreimera (Stilleto) – Consumer’s Rest. Siedzisko wykonane ze starego supermarketowego wózka jest komentarzem projektanta na wszechobecny konsumpcjonizm.

Design ekologiczny na przełomie XX i XXI wieku obejmuje nie tylko re-design i wcielanie w nowe projekty istniejących przedmiotów. To także użycie przyjaznych naturze materiałów. Już w latach trzydziestych Gerrit Ritveld wciela w życie ideę Poor Art, tworząc meble z surowego, nieobrobionego drewna. Jednak coraz bardziej oszczędne gospodarowanie zasobami leśnymi zmusiło projektantów do bardziej kreatywnego podejścia do designu
Data dodania: 5 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1983 - 1984
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 679 razy od 5 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
7 lutego 2011
budowlaniec to powinien mówić "skiepała" na popielniczke,a na taką packe do zaprawy "blichówa".Nie moge sie na patrzeć na to cudo z koszyka.
Profil Profesjonalny Moderator
7 lutego 2011
Niedawno mi się oberwało od budowalańca że powinno się mówić pustaki szklane a nie luxfery :)
7 lutego 2011
A za komuny szklane lux-ferry robiły po knajpach za popielniczki.
Profil Profesjonalny Moderator
6 lutego 2011
Naprawde inspiracja. W Teatrze Miejskim w Gdyni kiedys w barze byly hokery wykonane z stalowych okrqglych smietnikow. Otwarta klapa byla oparciem.
5 lutego 2011
Za komuny zamiast stać w kolejkach można było siedzieć! Chyle czoła przed autorem.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
5 lutego 2011
to jest - WIELKIE...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
5 lutego 2011
Chyba buchnę wózek w markecie i sobie zrobię...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.