OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 19
<
>
Charles & Ray Eames

LCM

11,1x9,4x10,5 cm skala 1:6

KRZESŁO DCM (1945)

DCM czyli Metal Dinning Chair. To krzesło to połączenie siedziska i oparcia w kształcie muszli wykonanych ze sklejki z podstawą ze stalowych rurek. Eamesowie często w swoich projektach łączyli te same siedziska z różnymi podstawami. Albo te same podstawy z inaczej wykończonymi siedziskami. Nie zdziw się więc, gdy zobaczysz podobne krzesło, różniące się np. materiałem i ... jedna literką w nazwie

KRZESŁO LCM (1945)

LCM = Lounge Chair Metal Przy tym projekcie Eamesowie brali pod uwagę anatomię człowieka. Jako pierwsi stworzyli krzesło z siedziskiem i oparciem dostosowanymi do ciała siedzącego. Na początku krzesło zbudowane było z kształtki sklejki jesionowej, orzechowej lub bukowej, w naturalnym kolorze lub barwionej na czarno albo czerwono. Wersja "LCM Calf's Skin" obita jest łaciatą skórą cielaka, a wersja "LCM Leather" gładką skórą czarną lub brązową. Mebel ma dwie pary nóg, wygiętych ze stalowych chromowanych rurek, połączonych w poprzek trzecią, która podtrzymuje oparcie i siedzisko. Metalowy szkielet połączony jest z siedziskiem i oparciem wkrętami, za pomocą gumowych podkładek. W połowie lat 40. był to pomysł bardzo nowatorski.
Data dodania: 5 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1945 - 1946
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 367 razy od 5 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.