OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
12 / 19
<
>
KRZESŁO ALUMINIUM (1958)

Ulubiony fotel prezesów i architektów. Wykonane w dużej części ręcznie, perfekcyjne i dopracowane w najmniejszym szczególe, Aluminium Chair jest jednym z najlepiej znanych projektów małżeństwa Eamesów, i już od 50 lat ikoną designu. Fotel, a raczej seria foteli powstała na specjalne zamówienie, jako wyposażenie domu Irwina Millera, z możliwością wykorzystania wewnątrz i na zewnątrz. Krzesło składa się z aluminium odlewanego pod ciśnieniem i siedziska. Siedziska mogą być skórzane, z materiału lub z siatki.. A krzesło ma kilka wersji: może być obrotowe, z podłokietnikami, na czterech albo na pięciu kółkach.
Data dodania: 5 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1958
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 349 razy od 5 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.