OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 19
<
>
Le Corbusier, Jeanneret, Perriand

Fauteuil a dossier basculant

9,8x9,8x10,7 cm Skala 1:6

Charlotte Perriand

Francuzka, urodzona w 1903 roku córka krawców największych domów mody. Sukces odniosła w wieku 24 lat, gdy odważyła się pokazać na Salonie Jesiennym swój "Bar na poddaszu". To właśnie ten projekt zachwycił samego Le Corbusiera. Od tego momentu zaczyna się dziesięcioletnia współpraca Perriand z Corbu i Pierre Jeanneretem w pracowni przy rue de S`evres. Charlotte zajmowała się głównie projektowaniem mebli i wnętrz.

To Perriand jest główną autorką wielu mebli powszechnie uchodzących za dzieło Le Corbusiera. Słynny szezlong Chaise Lounge LC4 czy seria mebli ze stalowych rurek to już klasyki designu. Nie wielu wie, że wyszły spod ręki Charlotte. Być może fakt, że ówcześnie niewiele kobiet miało szansę na indywidualną karierę wpłynęło na to, że projektantka nie protestowała, gdy jej projekty miały przypisane nazwiska słynnych współpracowników. Faktem jest, że dla Perriand najważniejsza była wizja "nowoczesnego życia" i projekt. Praca zespołowa była dla niej wartością i projektantka nie widziała potrzeby zaznaczania indywidualnego autorstwa.

Zmarła w 1999 roku w Paryżu.
Data dodania: 5 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1928
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 325 razy od 5 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
7 lutego 2011
Mam tylko te dane .Mogę spróbować się dowiedzieć coś więcej.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
6 lutego 2011
To b. znane nazwisko ..czy wie Pan coś więcej o tym fotelu ? np. gdzie został wyprodukowany ?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.