Matka Boska z Loreto

Duże zdjęcie Matka Boska z Loreto
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
58 / 81
<
>
Kopia słynnej figura Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus z Loreto wys. 25 cm. Loreto to– miejscowośći gminna we Włoszech, w regionie Marche, w prowincji Ankona.

Ośrodek pielgrzymkowy, miejsce kultu maryjnego. Najważniejszym miejscem jest Święty Domek, który przechowuje nazaretański dom Maryi. Prawdopodobnie został on przeniesiony z Nazaretu przez grecką rodzinę Angeli, która chciała w ten sposób uchronić go przed zniszczeniem. Wnętrze Domu Maryi zdobią freski (XIV i XV w.). Znajduje się tam również słynna figura Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus. Wykonał ją z drzewa cedru libańskiego z ogrodów watykańskich L. Cellani w1922 r.. Rzeźba posiada dwie charakterystyczne cechy: jedna dalmatyka okrywa dwie postacie, a twarze Matki Bożej i Dzieciątka mają ciemne oblicza. Zastąpiła figurę z XVI w. zniszczoną przez pożar (1921 r.). Jeszcze wcześniej znajdował się tu obraz Matki Boskiej, który miał być przywieziony razem z Domkiem, ale również spłonął.
Data dodania: 5 lutego 2011
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1162 razy od 5 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.