OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 44
<
>
Butelka po winie produkowanym z okazji święta Legii Camerone .Wino to produkowane jest w Institution des Ivalides de la Légion Etrangère w ogólnym tłumaczeniu jest to Dom Spokojnej Starości Legii Cudzoziemskiej gdzie mieszkają byli Legioniści którzy z różnych powodów nie mogą wrócić do życia cywilnego po zakończeniu kontraktu lub np. z powodu kalectwa w trakcie służby.Byli legioniści mogą tam mieszkać do końca swoich dni za darmo jednak są zobowiązani do pracy na rzecz Legii np.wyrób pamiątek lub uprawa winorośli (produkcja wina)
Data dodania: 21 czerwca 2010
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 669 razy od 21 czerwca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
15 marca 2012
przenieśliśmy się na korespondencję własną.
Profil Profesjonalny Moderator
15 marca 2012
Panowie wszelkie sprzeczki są zbędne i do niczego nie prowadzą.
15 marca 2012
Szanowny Kolego, coś Ci się nie klecą te posty. Powiedz, co ma do sprawy Twoja służba wojskowa, albo to kuriozalne stwierdzenie, że do Legii się nie wybierasz. Czy aby nie chodzi Ci tylko o to, by do Ciebie należało ostatnie zdanie. Coś mi się zdaje, że tak. ..."Trzeba było nie pytać jak wiadoma była odpowiedż"... pisząc cokolwiek należy zdawać sobie sprawę z tego, o czym się pisze i co się pisze, a z tym u Kolegi nie najlepiej. To co Szanowny Kolega uczynił, określało się kiedyś zgrabnym powiedzonkiem "porwał się z motyką na słońce". Dobrze jest po prostu znać temat gdy się chce dyskutować. Ja lub Kolega "hucu1", nie wymądrzamy się na temat haftu artystycznego, bo się na tym kompletnie nie znamy. Możemy co najwyżej wyrazić swoje subiektywne opinie, typu, "podoba mi się" lub "nie". A podoba nam się bez dwóch zdań i za to duży plus dla Ciebie. Natomiast temat tak rozległy i bogaty jak Francuska Legia Cudzoziemska, nie może być traktowany opiniami subiektywnymi. Tu trzeba OBIEKTYWIZMU a aby go wykształcić potrzebny jest spory zasób wiedzy. Tego wszystkiego Koledze zabrakło. Gdyby kiedyś jeszcze były jakieś wątpliwości co do LE, to z miłą chęcią służymy pomocą, Kolega Hucu1 i ja... Pozdrawiam serdecznie. P.W.
15 marca 2012
Trzeba było nie pytać jak wiadoma była odpowiedż .Do LE się nie wybieram ,a w wojsku odsłużyłem ponad 20 lat.w jednostce liniowej.
15 marca 2012
Szanowny Kolego, aby wypowiadać się na temat180-letniej historii LE a tym bardziej stawiać oceny, to trzeba coś na ten temat wiedzieć. Dodam, iż nawet więcej niż "coś" oprócz pobieżnego przewertowania Google. Raz jeszcze powtórzę 180 LAT! Nawet nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego ogromu czasu, a co dopiero go poznać, ujarzmić, przeanalizować... Ty zaś opierasz się, z tego co przeczytałem z Twoich postów, na "propagandzie minionego okresu". Nie dziwi mnie to wcale, albowiem znakomita większość naszych ziomków, bez względu na wiek, nasiąkła tymi bzdurami i powtarza je jak mantrę. Nie mam zamiaru Cię obrażać, niemniej jednak muszę stwierdzić, iż porozmawiać o LE będziemy mogli no, może... za rok. Pod warunkiem, że będzie Ci się chciało czegoś dowiedzieć. Póki co, wybacz, trudno jest prowadzić polemikę z kimś kto nie zna "abecadła" wspomnianego tematu.
15 marca 2012
na googlach .Motto legii Cudzoziemskiej i druga strona w kolejności jest wszystko opisane,nie będę przepisywał .Wszystkie wojny i konflikty zbrojne niosą ze sobą tylko niechlubne karty.Nie będę podawał przykładów ,no może ten ostatni z tym amerykańskim żołnierzem.
Starszy kustosz
14 marca 2012
No to jak widzę kolega nam tu wylicza i wylicza i chciałby dodać jeszcze ;) więc ja mam takie pytanie bo za chwile nam braknie operacji wojskowych z udziałem Legii a nie wiem czy według Ciebie są takie które nie były jak to nazwałeś niechlubnymi kartami w historii LE ? Od Meksyku do Zairu he he ,no ładnie ponad 100 lat niechlubnych kart historii Legii Cudzoziemskiej ...................
14 marca 2012
...a z jakiegoż to powodu uważasz, iż są to niechlubne karty w historii LE? Tak po prostu z przekory, z "ogólnopolskiego standardu", czy też może nie masz zbyt wielu wiadomości na temat? Pytam bez złośliwości, bo nie bardzo wiem jak zakwalifikować Twoje stwierdzenie... A potrafiłbyś wyliczyć te "chlubne" przykłady z LE w roli głównej?
14 marca 2012
nie bardzo rozumiałeś moje stwierdzenie że Legia ma za uszami więc Ci odpowiedziałem.To są niechlubne karty historii Legii.
14 marca 2012
...no i ? Bo nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz. Czemu ma służyć ta wyliczanka?
14 marca 2012
Nie chcesz pewnie tego słuchać ,ale mogę przypomnieć : Meksyk,Tonkin,Maroko,II Wojna Światowa,Indochiny,Algieria,Czad,Zair.To tylko część.
13 marca 2012
To jak funkcjonuje LE, winno być wzorcem dla wielu formacji wojskowych. Istnienie i funkcjonowanie Institution des Ivalides de la Légion Etrangère jest tylko jednym z przykładów jakich w LE wiele, świadczących o dbałości o losy "swoich" nie zaś przykładem "państwa w państwie" (piszę to bez uszczypliwości). Nawet jak na standardy Armii Francuskiej to rzecz wyjątkowa. Nie bardzo, natomiast, rozumiem stwierdzenie kol. Edwardgolis'a... "a Legion Etrangere też ma za uszami tak jak każda inna organizacja".
25 lutego 2012
a Legion Etrangere też ma za uszami tak jak każda inna organizacja.
Starszy kustosz
25 lutego 2012
Jasna sprawa , oczywiście się z tym zgadzam ,napisałem o porównaniu w kontekście tego co napisał kolega Marcin natomiast po ostatnich wydarzeniach w Polsce w związku odnalezieniem byłego żołnierza w górach temat ten jest co najmniej drażliwy;) Zresztą nie ma tu co porównywać z tego też powodu że Institution des Ivalides de la Légion Etrangère to trochę inna bajka i działa na innych zasadach.
25 lutego 2012
nie porównywałem napisałem tylko że w Polsce jest taka organizacja jak ZŻWP jak i wiele innych organizacji i stowarzyszeń.Wymienię w skrótach: TOW ,ZŻLWP.SSLWRP,SORWP,ZPS,PSPW,FBŻJS,SKMPONZ,
Starszy kustosz
25 lutego 2012
Byłbym dość ostrożny porównując Związek Żołnierzy Wojska Polskiego do Institution des Ivalides de la Légion Etrangère ;)
http://iile.legion-etrangere.com/
24 lutego 2012
W Polsce jest taka organizacja jak Związek Żołnierzy Wojska Polskiego można się zapisać i działać.
24 lutego 2012
Bardzo ciekawa sprawa żołnierz po odejściu ze służby przynajmniej nie jest zostawiony sam sobie na przykład jak w Polsce
Profil Profesjonalny Moderator
25 lipca 2011
Legia to państwo w państwie. Własne winnice, wyrób pamiątek, domy spokojnej starości.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.