Wstęp do nosologii w Muzeum tabak i tabakierek w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 12
<
>
To ciekawa i nietuzinkowa pozycja w mojej “tabaczanej biblioteczce”. Wydana przez Oficynę Towarzystwa Przyjaciół Polonistyki Wrocławskiej “Wirydarz” we Wrocławiu w 1996r. “Wstęp..” - . “napisany z wyczuciem antropologicznym przez Zbigniewa Liberę doktora nauk humanistycznych w zakresie historii ze specjalnością – etnografia”, tak głosi strona tytułowa. Na ponad 120 stronach można poczytać m.in. o ogólnej definicji nosa, o wróżeniu z nosa, o muchach w nosie, o oddychaniu nosem, o kichaniu, wróżeniu z kichania oraz zobaczyć katalog nosów. Znajdziemy oczywiście również dział “Stworzone do tabaczki” jak również “O tabace i tabakierkach” czy “Tabakierki”. Nie brakuje też mowy o krwawieniu z nosa jak i o smarkaniu. Jest też “Polityczny dylemat nosa”. Pozycja godna uwagi, zważywszy, że nos, a zwłaszcza zdrowy, naszym przyjacielem jest :)
Data dodania: 21 czerwca 2010
Datowanie przedmiotu: 1996
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 389 razy od 21 czerwca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 czerwca 2010
I nie można mieć tego w nosie;)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.