045. PONURY- Major Jan Piwnik. Wersja "czerwcowa"

Duże zdjęcie 045. PONURY- Major Jan Piwnik. Wersja "czerwcowa"
045. PONURY - Major Jan Piwnik 1912 - 1944.
Emitent: ... Projekt: Bohdan Borowski ps. "Walek". Wykonanie (+ model) : Teodor Kawecki - Gdynia 1987. Ø 70 mm. Nakład: ... . Odlew w brązie.
*Wersja II. Z datą na rewersie 21.VI.1987.
Wersja ta została przygotowana gdyż spodziewano się, że prochy Komendanta sprowadzone zostaną przed czerwcową koncentracją Środowiska i w trakcie jej trwania zostaną oficjalnie złożone do grobu. Ekshumacja jednak odbyła się się w późniejszym terminie, co spowodowało przesunięcie uroczystości na wrzesień, co upamiętnia inna (I) wersja tego medalu. Poniżej link do "wrześniowej" wersji:
http://myvimu.com/exhibit/15612217-044-ponury-major-jan-piwnik-wersja-i

**Bohdan Borowski ps. "Walek" urodził się 1 lipca 1923 r. w Opocznie. W okresie okupacji, pod pseudonimem „Walek”, należał do komórki opoczyńskiego Kedywu. Współpracował m.in. z żołnierzami partyzanckiego Oddziału Lotniczego „Henryk”, biorąc udział w patrolach dywersyjnych. Na podstawie:
http://www.opoczno-top.pl/artykul,8222;Walek8221;___malarz_i_zo%C5%82nierz,1871.html
Data dodania: 26 października 2011
Datowanie przedmiotu: 1987
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 539 razy od 26 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.