049. OBROŻA - VII Obwód Armii Krajowej

Duże zdjęcie 049. OBROŻA - VII Obwód Armii Krajowej
049. OBROŻA - VII Obwód Armii Krajowej-Legionowo.
Emitent: Szkoła Podstawowa nr 7 im. VII Obwodu AK OBROŻA w Legionowie. Założenia projektowe: Pomysłodawczynią powstania medalu zaprojektowanego częściowo przez uczniów szkoły była ówczesna Pani dyrektor szkoły Pani Nina Kretowicz. Projekt: Av. Autorem awersu jest Pani Marzena Cieszkowska nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej nr 7. Rv. Autorem rewersu jest uczeń szkoły, który wygrał konkurs na projekt medalu. Wykonawca: Nieznany. Medale wykonał rodzic jednego z uczniów szkoły w przydomowym warsztacie. 1994 Ø 75mm. Nakład: 300 sztuk.

*Pani Cieszkowska wykonała również odlew gipsowy. Jako ciekawostkę można powiedzieć, że był on wykonany w domu Pani Cieszkowskiej, w Jej kuchni w pojemniku po ... maśle roślinnym.
Data dodania: 26 października 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 782 razy od 26 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.