OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 20
<
>
Płyta francuskiej wytwórni Pathe, średnica płyty 29 cm, charakterystyczne dla początkowego okresu ryty w masie opis płyty, zapis na płycie to zapis wgłębny [na normalnej płycie stosowano zapis boczny], obroty to 90-100 obr/min.Nagranie zaczyna się od środka a do odtwarzania używa się nie igły[ która możne bezpowrotnie ją zniszczy] lecz specjalnej szafirowej kulki.

Przedstawicielem Firmy Pathe na Królestwo Polskie był Adam Klimkiewicz
Data dodania: 27 października 2011
Datowanie przedmiotu: 1908 - 1912
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 483 razy od 27 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 listopada 2011
Dzięki za uznanie ;) , zawsze to miło usłyszeć , że te "starocie" nie tylko mnie się podobają. Filmik kiedyś nakręciłem, ale uprzedzam że jakość jest oględnie mówić dość marna :
http://phonoman.wrzuta.pl/film/9zjMhI0wusl/pathe
Co do zgrywania, to płyty normalne zgrywam na elektrycznym gramofonie przy użyciu odpowiedniego przetwornika na 78 obr. Płyty Pathe i Edisony oraz wałki fonograficzne to niestety już tylko mikrofon, różne prędkości , np Pathe ok. 100obr/min oraz specyfika zapisu wgłębnego skutecznie hamują użycie bardziej cywilizowanych narzędzi. Istnieją takie profesjonalne odtwarzacze np. laserowe, ale są bardzo drogie.
14 listopada 2011
Podziwiam kolekcję :) Sam jestem miłośnikiem płyt winylowych, ale to co prezentujesz to są prawdziwe rarytasy. O kulce zamiast igły jeszcze nie słyszałem. Czy możesz zrobić jakiś filmik z prezentacją jak przebiega odtwarzanie tą metodą? Czy przy zgrywaniu korzystasz z jakiegoś przetwornika czy z mikrofonu?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.