Quo Vadis - Pochodnie Nerona - Styka

autor: Jan Styka

Fragment panoramy "Cyrk Nerona".

W porównaniu do poprzedniej pocztówki pokazującej ten sam fragment dzieła Styki widać kilka różnic, np. na tej pocztówce nie ma stojącej tyłem nagiej kobiety w prawym dolnym rogu.

Takich różnic jest więcej. Świetny test na spostrzegawczość. Ale niech mi ktoś powie, skąd takie różnice? Przecież Styka nie namalował dwóch panoram. Z identycznym zagadnieniem spotykam się często porównując pocztówki przedstawiające ten sam obraz.
Data dodania: 29 października 2011
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Data i sposób nabycia: 2000 - 2011
Data korespondencji: bez obiegu
Numer/sygnatura producenta: 1694 - Lapina, Paris
Rozmiar: 9 x 14 cm
Tytuł oryginalny: Cyrk Nerona
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1259 razy od 29 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.