KRZYŻ KAMPANII WRZEŚNIOWEJ... w Kolekcjoner w MyViMu.com

KRZYŻ KAMPANII WRZEŚNIOWEJ 1939 ROKU

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
36 / 36
<
>
Krzyż Kampanii Wrześniowej 1939

– replika w stosunku do wzoru odznaczenia wojskowego ustanowionego 1 września 1984 przez Rząd RP na uchodźstwie, nadawane żołnierzom, biorącym udział w kampanii wrześniowej 1939.

Rozporządzenie ogłoszone zostało w Dzienniku Ustaw RP nr 1 z 9 stycznia 1985 roku.Po zmianach ustrojowych w Polsce w roku 1989 i przekazaniu przez Ryszarda Kaczorowskiego w 1990 insygniów władzy, prawo przyznawania tego odznaczenia powróciło do kraju. Następnie, na podstawie ustawy z dnia 16 października 1992 r. – "Przepisy wprowadzające ustawę o orderach i odznaczeniach, uchylające przepisy o tytułach honorowych oraz zmieniające niektóre ustawy" (Dz.U. z 1992 r. Nr 90, poz. 451) – ustalono, że – zgodnie z Art. 6 ust. 1 pkt. 5 i ust. 2 tej Ustawy – nadawanie tego odznaczenia uznaje się za zakończone z dniem wejścia jej w życie, co nastąpiło 23 grudnia 1992.
Data dodania: 30 października 2011
Datowanie przedmiotu: 2011
Miejsce pochodzenia: Chiny
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1085 razy od 30 października 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.