Raphael Kirchner SECESJA Ivoire sculpté ARGENTYNA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
25 / 115
<
>
Pocztówka zaprojektowana przez ikonę secesyjnego "designu" - Raphael 'a Kirchner 'a. Kartka pochodzi z serii noszącej malowniczy tytuł " Ivoire sculpté " czyli mniej więcej "rzeźby z kości słoniowej " . Raphael jest znany ze swych wspaniałych, erotycznych wizji pięknych niewiast, które są tak lekkiej i filigranowej postury, że wydają się ulatniać z kart niczym dym z papierosa.Prezentowana kartka wysłana została z Argentyny do obecnej Francji (a właściwie do Barr w Alzacji - wtedy jeszcze Niemcy). Autor niestety albo pisał gorzej niż ja, albo było już tak późno i dopiero po zakrapianej imprezie, że niestety nie byłam w stanie rozczytać niczego. Ochotnicza pomoc naszych zachodnich sąsiadów nie przyniosła rezultatów dla mnie zadowalających, toteż postańmy na podziwianiu pięknej sztuki rzeźbionej w kości słoniowej.....Nadmienię jeszcze, że tę cudowną kartkę znalazłam w dziale " pocztówki - inne - pozostałe ", - co więcej była opisana bardzo prozaicznie "pocztówka kobiety" a brak sygnatury autora uniemożliwił tak sprzedawcy, jak i innym kolekcjonerom właściwą identyfikację tego cuda. Należy więc sądzić, że została nabyta w nieprzyzwoicie atrakcyjnej dla mnie cenie. Za to kocham zbieractwo i niepopularną kategorię "inne - pozostałe".
Data dodania: 6 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1903
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Data korespondencji: ok. 1903
Kraj wydania: Niemcy (?)
Wydawca: M. M. P.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 579 razy od 6 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.