OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
78 / 401
<
>
Czad. 1961.Zn nr Mi.67.Mapa i flaga Czadu na znaczku wydanym z okazji przyjęcia do ONZ.Flaga Czadu jest prostokątem podzielonym na trzy pionowe pasy: niebieski, żółty i czerwony. Kolorystycznie jest identyczna, jak flaga Rumunii, choć obydwie flagi nie są w żaden sposób ze sobą powiązane i mają różne pochodzenie.W przypadku flagi Czadu, kolory są kombinacją francuskich barw narodowych oraz barw panafrykańskich. Kolor niebieski symbolizuje czyste niebo, wodę, nadzieję oraz południową część kraju, kolor żółty - piasek pustyń, pokrywających północną jego część. Kolor czerwony symbolizuje krew, przelaną przez czadyjskich patriotów podczas walk o niepodległość kraju.Flaga została wprowadzona 6 listopada 1959 roku, po zdobyciu przez kraj autonomii.
Data dodania: 5 listopada 2011
Datowanie przedmiotu: 1961
Miejsce pochodzenia: Czad
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 287 razy od 5 listopada 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.