Pułk 4-ty 1830-1831 -... w TOMKOWE ZBIORY. w MyViMu.com

Pułk 4-ty 1830-1831 - Rzepecki.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 39
<
>
190 stron wspomnień powstańca, ilustracji, map,portretów, wiadomości na temat pułku czwartego i jego szlaku powstańczego (uzbrojenie,umundurowanie,sztandary,dowódcy itd...).

Wydawnictwo Karola Rzepeckiego w Poznaniu.

Rok 1916.

Ostatnie dwie ilustracje polecam szczególnej uwadze.

Jedna z pozycji na które długo polowałem.
Data dodania: 9 listopada 2011
Datowanie przedmiotu: 1916
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 743 razy od 9 listopada 2011
Reklama
Dodaj komentarz
23 lutego 2012
Oooo,właśnie kol.gieorgijewski :)
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
23 lutego 2012
http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum21/proklamation_polen1.jpg
:))
23 lutego 2012
Wilhelm II i Fr.Józef 5.XI.1916r. wydali akt o powstaniu Królestwa Polskiego z ziem zaboru rosyjskiego pod kontrolą państw Centralnych.[tzw."Akt 5 Listopada"].
23 lutego 2012
Tak, polityka Niemiec w stosunku do Polski już zaczęła się zmieniac. Pod koniec I Wojny Światowej to marzyło im sie dac nam pewien stopień niezależności ale miec pod swoim wpływem. Stąd planowane Królestwo Polskie . Wybijali już nawet odpowiednie monety.
23 lutego 2012
tomek112 rozłożyłeś mnie na łopatki,hihihi.A mieszkam przecież ok.15 km od Fiszewa!
ZenoIzaur-chodziło mi o to,że polska książka była wydana podczas wojny[1916r.] w Posen{hihihi} w zaborze,który parę km.dalej we Wrześni polskie dzieci bił za język ojczysty a tu pozwala spolszczać nazwę niemieckoetnicznego miasta "junkierskiego"...
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
22 lutego 2012
Data obu bitew ta sama.... pomyłka w opisie bez wątpienia.Co do Fischau - Fiszewa to już dawno miałem coś takiego : http://myvimu.com/exhibit/4199717-fiszewo-pamieci-ostatnich-poleglych-powstancow
22 lutego 2012
Świetna zdobycz !
azja_70, jest na to wytłumaczenie-Polska książka więc Elbląg. Miasto to miało polską nazwę (podobnie jak Gdańsk czy Toruń . Wioska Fiszau byla autorowi prawdopodobnie nieznana. Mnie zaciekawiła niezgodnośc podpisu pod litografią nr.2 Na oryginale niemieckim opisana jako bitwa pod Wawrem.
22 lutego 2012
O,rany! Toż to fotki z mego miasta[CIEKAWE,ŻE NAPISANE" ELBLĄG" A NIE "ELBING"]!!![a Fischau to dzisiejsze Fiszewo-zob. w Wiki].Coś wspaniałego!ZAZDROSZCZĘ....POZDRAWIAM!!!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.