OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
250 / 500
<
>
Niemcy.1993. Zn nr.Mi 1661.Herb kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.. Występuje w dwóch wersjach: jako herb wielki i herb mały:Herb wielki (Großes Landeswappen) jest czteropolowy i ukazuje w pierwszym i czwartym polu głowę tura w złotym polu, w drugim polu gryfa i w trzecim czerwonego orła Brandenburgii, oba w srebrnym polu. Głowa tura pojawia się dwa razy, gdyż Meklemburgia była przez wieki podzielona na dwa księstwa, Meklemburgię-Schwerin i Meklemburgię-Strelitz.

Herb mały (Kleines Landeswappen) jest dwupolowy przepołowiony i ukazuje w prawym złotym polu meklemburską głowę tura,a w lewym pomorskiego gryfa w srebrnym polu.Oba herby obecnego landu powstały dopiero po 1990 roku. Oficjalnie przyjęte zostały 30 stycznia 1991 roku.Głowa tura była nieprzerwanie od roku 1219 do 1918 herbem władców Meklemburgii z dynastii obodryckiej, czerwony gryf od wczesnego średniowiecza herbem książąt pomorskich z dynastii Gryfitów, czerwony orzeł brandenburski był od 1170 herbem Marchii Brandenbursiej i wskazuje tu na części brandenburskiej krainy Uckermark, które należą obecnie do kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie.2. Niemcy.1995.

1000- lat Meklemburgii. Tekst ,w tle barwy flagi kraju i herb w prawym dolnym rogu.

Flaga Meklemburgii-Pomorza Przedniego - flaga niemieckiego kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie. Przedstawia kolory Pomorza (błękit i biel), Hanzy (biel i czerwień), poprzedniej flagi cywilnej (błękit, żółć i czerwień), oraz bandery handlowej kraju związkowego o tych samych barwach, co dawna cywilna.W obecnej formie, uchwalona 29 stycznia 1991 roku. Proporcje 3:5.
Data dodania: 13 listopada 2011
Datowanie przedmiotu: 1993 - 1995
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 207 razy od 13 listopada 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.