Plakietka - "VI RAID NOCNY - ZIMA 72"

Duże zdjęcie Plakietka - "VI RAID NOCNY - ZIMA 72"
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 40
<
>
26 - 27 luty 1972 rok.

Szalony rajd nocny w gęstej mgle. Nawierzchnia oblodzona. Widoczność kilkanaście metrów. Na jednym z odcinków pogubiłem się. Do PKC (Punkt Kontroli Czasu) pozostało 4 km i tylko 2 minuty. W tych warunkach jazda ze średnią prędkością 120 km/h to mistrzostwo świata i głupoty zarazem.

Wynik: II miejsce w klasie samochodów powyżej 1600 cm3.Wymiary: 39 x 74 mm.
Data dodania: 15 listopada 2011
Datowanie przedmiotu: 1972
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 337 razy od 15 listopada 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 listopada 2011
"Tamte czasy " dotyczyły pojemności:) mało było aut w KDL-u o takiej... a co do prędkości...PKP też szybciej woziła pasażerów niż teraz.
Profil Profesjonalny
16 listopada 2011
BMW 1800.
Ale najciekawsze, że pierwsze miejsce w klasie zajęła FSO WARSZAWA!!! (2120 cm3). Oj, byłem niepocieszony.
Co do prędkości, to "w tamtych czasach" nic nadzwyczajnego. Przecież już przed wojną samochody rozwijały podobne prędkości. Poza tym ruch był mniejszy i np. z Warszawy do Krakowa jechałem 3 godziny, dzisiaj 5. Z Krakowa do Zakopanego 1,5 godziny, dzisiaj 4, 5, albo nawet 8.
Ciągle nie doceniamy przeszłości i wydaje nam się, że nasi rodzice, dziadkowie żyli jak za króla Ćwieczka, a pod względem techniki świat "zaczął się" dopiero po II wojnie światowej. Często sam się na tym sam łapię i zawstydzam, bo okazuje się że wyroby sprzed pół wieku (i więcej) okazują się równie dobre jak obecne, a nawet lepsze. Takie mam właśnie zdanie o samochodach. Dzisiaj pełno elektroniki, ale samochód 10-cio letni to często złom. A ja jeżdżę samochodem 27 letnim i jest niezawodny. 27 lat pod gołym niebem, na słońcu i deszczu, w upale i mrozie, i nigdy nie byłem u blacharza, ani śladu rdzy!
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
16 listopada 2011
O autko mogę spytać? taka pojemność w tamtych czasach? no i ta prędkość;)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.