Brno. w Zbyszkowe herby i inne różności. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
64 / 497
<
>
Czechy.2000.Zn nr Mi.243.

Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Brno 2000.Na przywieszkach -herb Brna.Herb Brna przedstawia na prostej gotyckiej tarczy poziome pasy biało (srebrno)-czerwone w proporcjach 1:2:2:2 (pierwszy od góry pas biały jest o połowę węższy od pozostałych).Jest to najstarszy znany herb miasta - pochodzi z 1315 roku. W roku 1645 cesarz Fryderyk III udostojnił herb miasta nakładając go na pierś czarnego dwugłowego orła cesarskiego. Herb w obecnej wersji przywrócony został w 1934 roku. W latach 1939-1945 na krótko powrócono do herbu z okresu cesarstwa.
Data dodania: 15 listopada 2011
Datowanie przedmiotu: 2000
Miejsce pochodzenia: Czechy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 179 razy od 15 listopada 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.