Legitymacja członka Automobilklubu

Duże zdjęcie Legitymacja członka Automobilklubu
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 40
<
>
Legitymacja członkowska warszawskiego Automobilklubu z przed 44 lat.

Na początku uczestnictwo w tej "elitarnej" organizacji bardzo mi imponowało. Nie każdy mógł zostać jej członkiem. Trzeba było mieć dwóch wprowadzających. O ile pamiętam (ale proszę nie traktować tego jako pewnik, bo pamięć jest zawodna, a potwierdzenia na papierze nie mam), jednym z nich był Witold Rychter, pionier polskiego sportu samochodowego, lotnictwa, dwukrotny zwycięzca Rajdu Polski - 1938 i 1947. Osobiście go nie znałem, ale znał go drugi wprowadzający i to była jego "sprawka".

Jednak z czasem fascynacja Klubem przygasła. Nie miałem czasu na czynne uczestnictwo, ani nawet na regularne klubowe spotkania (chyba raz w miesiącu). Po paru latach moje członkostwo umarło śmiercią naturalną, chociaż na rajdy (bez specjalnych sukcesów) jeździłem od czasu do czasu do 1978 roku. Jeździłem bo sprawiało mi to przyjemność, ale zniechęciłem się ostatecznie, gdy dotarło do mnie, że dla wielu innych uczestników to nie była przyjemność, tylko "wojna na śmierć i życie". Dlatego w ostatnim okresie brałem udział tylko w rajdach turystycznych mających charakter rodzinny, piknikowy itp.
Data dodania: 16 listopada 2011
Datowanie przedmiotu: 1967
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 611 razy od 16 listopada 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.