Francja - Marseille - "Grand Hotel Victoria"

Duże zdjęcie Francja - Marseille - "Grand Hotel Victoria"
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
13 / 39
<
>
Jeszcze w latach 60-tych ubiegłego wieku każdy szanujący się hotel był wyposażony w etykiety (naklejki) hotelowe do przyklejenia na walizkach. Na ogół wręczano je gościom wraz z rachunkiem. Kto chciał naklejał, kto nie chciał wyrzucał, albo gromadził tak jak ja.

Moje etykiety pochodzą głównie z hoteli w których byłem osobiście lub był ktoś z rodziny.
Data dodania: 16 listopada 2011
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Rozmiar: śr. 8,5 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 256 razy od 16 listopada 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
1 listopada 2017
Ciekawa wiadomość z tym szyfrem hotelowym. Nigdy o tym nie slyszałem, ale nie ma co się dziwić - o wielu rzeczach jeszcze nie słyszałem. W każdym razie istnienie takiego szyfru jest bardzo prawdopodobne. Ale dziś chyba już nie ma nalepek hotelowych i pewnie wiedza o szyfrze zanikła.
Co do ilości walizek, to zwracam uwagę, że ta kolekcja nie dotyczy walizek lecz nalepek na walizki. Być może walizkom poświęcę oddzielną kolekcję, choć rzeczywiście ich ilość nie będzie szokująca.
29 października 2017 , edytowany: 1 listopada 2017
Muzeum jest bogate w eksponaty, aczkolwiek ilość samych walizek nie jest szokująca, są jednak ciekawie dobrane egzemplarze. Natomiast zbiór etykiet jest imponujący z wielkim zaciekawieniem przeglądam kolejne propozycje. Dziękuję. Cieszy, że udało się zebrać je wszystkie w jednym miejscu.

Przypomniał mi się wiadomość z okresu kiedy edukowałem się dla zdobycia dyplomu kelnera. Jeden z bardzo starszych wykładowców P. Grabowski z Poznania (chyba) człowiek bardzo znany w ten czas w środowisku gastronomów ( po wiekich znajomościach dzięki temu człowiekowi udało mi sie dostać na ostatnią chwilę do organizowanej w tym czasie dla potrzeb nowo powstającego Hotelu Poznań - kadry obsługi gastronomicznej i kierowników sal. To własnie On na jednym z wykładów opowiedział słuchaczom Szyfr Hotelowy. Rzecz dotyczyła własnie etykiet hotelowych (nalepek) na bagaż podróżny. Okazało się, że w wielu przypadkach obsługa hotelowa starała się osobiście nakleić przy Gościu etykietę na jego bagaż ( przy opuszczaniu hotelu. Nigdzie nie znalazłem szablonu według którego szyfr ten był spełniany. W każdym razie społeczeństwo hotelowe wyrobiło sobie swój własny język obrazkowy, co polegało na naklejeniu nalepki na bagażu klienta w oznaczony (tajemny) sposób.

Przybywając do kolejnego hotelu, podróżnik miał wypisane jak na czole czy jest skory do wysokich napiwków czy może, że sknera. Układ obrazka na walizie zdradzał czy klient jest przyjazny lub może bardzo trudny do współpracy. Uważam, że to doskonały sposób przekazywania wiedzy przydatnej. Hotelowiu pracownicy wymyślili w ten sposób swoje "znaki dymne" - suty napiwek w warszwskim hotelu - powodował, że dzień później klient z tak oznakowaną walizką - z honorami wielkimi przyjmowany był np. w krakowskim Hotelu.

Może ktos poznał zasady tak szyfrowanych wiadomości? Jest okazja o tym opowiedzieć.
Post został zmieniony przez moderatora z powodu: dziwne znaki i kombinacje liter utrudniające czytanie tekstu (wina nowego edytora tekstu)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.