Mechaniczna ostrzałka do ołówków.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 60
<
>
Mechaniczna ostrzałka do ołówków z czasów, kiedy nawet temperówka stanowiła małe dzieło sztuki. Zachowana wraz z kompletem noży.
Wymaga oczyszczenia, po rozruszaniu mechanizmu będzie działać.
Datowanie: lata 20-te XX wieku.
Pochodzi z Wrocławia.
wymiary:
długość: 33 cm
największa szerokość 14 cm
największa wysokość: 13 cm.
Data dodania: 18 listopada 2011
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1281 razy od 18 listopada 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Instytucja Muzealna
20 listopada 2011
Dzięki za zaproszenie, na pewno zerknę. Ostatnio bywam na portalu chwilami i z doskoku, bo za dużo sobie na głowę wzięłam, ale ogarnę się i nadrobię zaległości. Też mam jeszcze kilka nieopublikowanych żelazek.
Profil Profesjonalny
20 listopada 2011
Witam.
Nie ma sprawy. Wszystko w porządku. Ja też lubię stare, zapomniane sprzęty i dlatego lobię to muzeum. A więc nie pozostaje nam nic innego, jak zapomnieć o nieporozumieniach i powrócić do pieszczenia naszych zbiorów. Ostatnio prezentuję stare żelazka. Jeszcze nie wszystkie, ale już zapraszam.
Instytucja Muzealna
20 listopada 2011
Przepraszam, to miał być w zamyśle niewinny żart, a wyszło niemiło. Spróbuję na dniach posiedzieć i rozruszać mechanizm. Jeszcze raz przepraszam, również z góry, ponieważ mam specyficzne poczucie humoru. Takie wpadki zaliczam notorycznie, to nic osobistego.
Profil Profesjonalny
19 listopada 2011
Witam.
Pierwsza odpowiedź mnie satysfakcjonuje, ponieważ naprawdę nie wyobrażam sobie jak to działa i gdzie ten ołówek (o niewielkich rozmiarach w stosunku do maszyny) trzeba włożyć, żeby go zaostrzyć. Uwaga o przeroście formy nad treścią odnosi się do wynalazcy tego urządzenia, a nie do kustosza, który to urządzenie gdzieś wyszukał i prezentuje. Gdybym myślał inaczej, 10 gwiazdek bym nie dał. Dlatego druga odpowiedź z propozycją youtuba była niepotrzebna i trochę niemiła.
Mimo wszystko pozdrawiam i będę tu zaglądał.
Instytucja Muzealna
19 listopada 2011
A może Koledze nagrać relację z ostrzenia ołówka i na youtuba wstawić? :-D
Instytucja Muzealna
19 listopada 2011
Nie jest to sprzęt dla minimalistów, a dla takich, którzy od zwykłego przedmiotu chętnie oczekują czegoś więcej. Na ten przykład- walorów estetycznych. Ja zaliczam się do tej właśnie grupy. Na pewno wsadzę w maszynę ołówek, wcześniej jednak zamierzałam ją poddać konserwacji, bo co nieco pordzewiało i się słabo rusza. Z czasem u mnie ostatnio bardzo kiepsko na renowacje, zatem proszę o cierpliwość. Ale będę miała to na uwadze i potraktuję priorytetowo.
Profil Profesjonalny
18 listopada 2011
Ciekawe urządzenie warte 10 gwiazdek. Ale mam wrażenie, że należy do grupy w której znajduje się także "elektryczna maszyna do gaszenia świecy", czyli przerost formy nad treścią. Namawiam do umieszczenia jeszcze jednego zdjęcia z ołówkiem "w akcji", aby lepiej można było wyobrazić sobie jak to działa.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.