Zrób to sam. w Veritas temporis filia est w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
17 / 22
<
>
To nie historia ale może kiedyś.......

Adapter do sterowania starymi fleszami (wysokie napięcie), z nowoczesnych aparatów cyfrowych ze "stopką z centralnym stykiem" . Pomysł chwili. Padł flesz fabryczny TTL -Olympus, a jutro "dzień zdjęciowy". Mam starego reporterskiego Metz'a ale on na stopce ma 310V i na pewno uszkodził by wyzwalacz mojego Olka E-510. Co było robić, tempo 30, lutownica w garść. O godz.23.00 miałem gotowy adapter. Konstrukcja b. prosta (transoptor z triakiem, dioda zenera, kondensator, dwa oporniki, bateria - wszystko w starej obudowie po kostce Sanki/gniazdko) ale dzięki temu chyba, służy mi już ponad 3 lata (bez wymiany baterii).
Data dodania: 24 listopada 2011
Datowanie przedmiotu: 2008
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 514 razy od 24 listopada 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.