Stara flaszka z w Porcelanki,butelki,szyldy,kufle,i ....... w MyViMu.com

Stara flaszka z

Duże zdjęcie Stara flaszka z
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
97 / 111
<
>
wszystko oryginał,tylko po drodze gdzieś zapodziało szyjkę ,sam jej nie utrąciłem ..ba nawet nie znalazłemJest to butelka po nalewce Echt Stonsdorfer z miejscowości Staniszów koło Jeleniej Góry. Od roku 1810 w dawnym browarze zamkowym produkowano likier ziołowy oparty na lokalnych recepturach i ziołach. Później wytwórnię przeniesiono do podjeleniogórskiej wsi Kunice. Nalewka ta, co ciekawe, jest nadal produkowana w Haselünne (na przedmieściach Hamburga). Fabryka w Kunicach znajduje się na rycinie wplecionej w etykietkę likieru produkowanego obecnie przez wytwórnię należącą do grupy Bernetzen pod nazwą Echt Stonsdorfer Bitter http://www.trixum-s02.de/upload2/y/I/yIW8iowdM0Qr128552365878P2461.jpg Produkcja napitku ma szansę wrócić do miejsca swych korzeni (chociaż idzie coś opornie): http://jg24.pl/?txt=5488
Data dodania: 2 grudnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1940
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomogli w tworzeniu opisu: Bylek Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 831 razy od 2 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
13 grudnia 2011
Pozwól, że zajmę głos w sprawie eksponatu :)
Jest to flaszka po nalewce Echt Stonsdorfer z miejscowości Staniszów koło Jeleniej Góry.
Od roku 1810 w dawnym browarze zamkowym produkowano likier ziołowy oparty na lokalnych recepturach i ziołach. Później wytwórnię przeniesiono do podjeleniogórskiej wsi Kunice.
Nalewka ta, co ciekawe, jest nadal produkowana w Haselünne (na przedmieściach Hamburga). Fabryka w Kunicach znajduje się na rycinie wplecionej w etykietkę likieru produkowanego obecnie przez wytwórnię należącą do grupy Bernetzen pod nazwą Echt Stonsdorfer Bitter http://www.trixum-s02.de/upload2/y/I/yIW8iowdM0Qr128552365878P2461.jpg
Produkcja napitku ma szansę wrócić do miejsca swych korzeni (chociaż idzie coś opornie): http://jg24.pl/?txt=5488
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.