OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
33 / 39
<
>
Pułapka na myszy.

Długość 17,5 cm, wysokość 4 cm, średnica w najszerszym miejscu 4 cm.

Datowanie: przełom XIX/XX wiek.

Pochodzenie: okolice Wrocławia.
Data dodania: 6 grudnia 2011
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 839 razy od 6 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Instytucja Muzealna
8 grudnia 2011
Zawiązywało się pętlę na nitce posmarowanej np. smalcem. Mysz wchodziła do rurki, przegryzała nitkę, zwolniona sprężyna zaciskała mysz i przyciskała do ścianki wewnętrznej, unieruchamiając ją. Sprężyna nie wygląda na tyle silną, aby ją od razu udusiła. Raczej mysz była tylko uwięziona. Czy pętla łapała ją za szyję, czy za tułów, zależało od wielkości myszy. Potem można było taką mysz, w ramach zalotów, wpuścić babie pod spódnicę :-)
7 grudnia 2011
jak się temu przyglądam, wychodzi na to, że gryzoń wsadzał głowę w tutkę zwalniając tym samym uprzednio wsuniętą w szczelinę pętlę, która miała go ugardlić, co jak, rozumiem czasem się nie udawało.
Instytucja Muzealna
6 grudnia 2011
Nie mam żadnej plastikowej czy szmacianej myszki, aby wsadzić ją w pułapkę, ale tomator trafnie opisał, o co chodzi. Ja używam takiej pułapki, która nie zabija zwierzątka, tylko zamyka ją w klatce. Potem biegam z myszą i wysadzam ją w polu. Wszyscy mają ubaw, że myszy wracają :-)
Profil Profesjonalny
6 grudnia 2011
Niekoniecznie przez uduszenie. Jeśli pętla nie zacisnęła się na szyi, lub sprężyna była za słaba, to myszka była tylko unieruchomiona. No i gospodyni miała problem, jak z żywym karpiem przed świętami.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
6 grudnia 2011
Straszna śmierć... przez uduszenie.
6 grudnia 2011
Fajna, wiadomo jak działała?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.