Luftwaffe Odznaka... w III Rzesza w MyViMu.com

Luftwaffe Odznaka Spadochroniarz

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 55
<
>
Luftwaffe Odznaka Skoczka Spadochronowego,pełna wykonana z tombaku.Sygnowana logo producenta "JMME & SOHN BERLIN".Stan dobry-.

Paratrooper Badge / Luftwaffe Fallschirm Schutzenabzeichen

1 kwietnia 1935 roku oddział "Landespolizeigruppe General Goring" został przemianowany na "Regiment General Goring" i właczony w struktury Luftwaffe 23 września 1935 r.Część tej jednostki(I.Jager-Bataillon/RGG I 15.Pionier-Kompanie/RGG) została w styczniu 1936 przeniesiona do Doberitz w celu odbycia przeszkolenia spadochroniarskiego.Właśnie te oddziały jako kadra dowódcza stały sie zalążkiem przyszłych niemieckich oddziałów skoczków spadochronowych,tworząc już w marcu 1938 nowy rodzaj sił zbrojnych.Aby wyróżnić spośród całej reszty żołnierzy Luftwaffe te elitarne jednostki Reichsminister der Luftwaffe oraz Naczelne Dowództwo ustanowiło 5 listopada 1936 roku Odznake Strzelca Spadochronowego("Verordnungsblatt" [16 Nov/n475610612]).
Odznaka przedstawia,nurkującego orła trzymającego w szponach swastyke w owalnym wieńcu z liści laurowych(lewa strona wieńca) i liści dębowych(prawa strona wieńca)w kolorze jasno- lub ciemno-srebrnym.Sam orzeł jest w kolorze złotym i mocowany do wieńca za pomocą 2 cieńkich nitów(z wyjątkiem wersji produkowanej i sygnowanej GWL).
Odznaka wyposażona była w typowe dla Luftwaffe zapięcie "na agrafke" z haczykiem w formie"C" przylutowane na rewersie do wieńca.GWL,BN&L,Assmann to wytwórcy którzy stosowali odmienny od standartowego zawias zapięcia "na agrafke".Odznake produkowano z nickel-silver(lekki stop o zawartości miedzi w 62%-65%,21-25% cynku i 13-14% niklu),tombaku i cynku.Wymiary odznaki(mierząc awers) to:
- Wysokość: 52,1mm do 53,9mm
- Szerokość: 41,8mm do 43,3mm
- Orzeł : 49 mm do 50,7mm
- Waga : 20,11gr do 43,98gr
Lista znanych producentów sygnujących własnym logo na rewersie odznaki swoje wyroby.Ze względu na dużą liczbe wersji niesygnowanych jak i długi okres produkcji(1936-45)lista nie powinna być traktowana jako ostatecznie wyczerpująca temat.
- C.E.JUNCKER BERLIN SW
- IMME & SOHN BERLIN
- W.DEUMER LUDENSCHEID
- G.W.L. (Gebruder Wegerhoff Ludenscheid)
- G.H. OSANG DRESDEN
- P. MEYBAUER BERLIN
- B&NL (Berg & Nolte Ludenscheid)
- A (Assmann & Sohn Ludenscheid)
- J.F.S. (Josef Feix & Sohn Gablonz an der Neckar)
Wersja materiałowa,haftowana została zatwierdzona oficjalnie dopiero w 1942.Odznaka była noszona powyżej lewej kieszeni na piersi lub w odpowidającym tej lokalizacji miejscu w mundurach bez kieszeni.Odznaka była wręczana w ciemno niebieskim etui z materiału imitującego skóre,ozdobionym złotymi literami na wieczku "Luftwaffe = Fallschirm = Schutzenabz.lub Abzeichen fur FallschirmSpringer [cena etui z taką inskrypcją x4]".Potwierdzeniem przyznania odznaki był oddzielny dokument nadania formatu DIN A4 przed wojną i DIN A5 podczas wojny oraz wpis do soldbuch-a i Wherpassu.
DIN A4 - 210mm x 298mm
DIN A5 - 150mm x 210mm
Data dodania: 8 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1936 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 911 razy od 8 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
9 lutego 2011
Statyw to podstawa, bez podstawy nie ma zdjęć. Czekamy z niecierpliwością na nowe. A procenty się przydadzą ;)
8 lutego 2011
Witam!Zdjęcia które tu wklejam nie były robione z myślą o szerszej publiczności a raczej o wąkim gronie znajomych zbieraczy.Na razie korzystam ze starych fotek,w skrajnych przypadkach(lenistwa) wykorzystuje zdjęcia z ofert sprzedającego.Zamówiłem statyw,jak odbiore to nie bedzie wymówki :-}.Na razie to wystawiłem połowe obfotografowanych już wcześniej fantów i pare dni to trwa.Jak sobie pomyśle o nowych zdjęciach.........
Ale zgadzam sie że powinny być lepsze i o procenty tu nie chodzi.pOOzdro
Profil Profesjonalny
8 lutego 2011
Bardzo piękna, szlachetna leciutka patynka ale czemu nie dasz fotografii na jakimś neutralnym tle?

Warto, powiadam, przyjdą czasy w muzeum, kiedy to baardzo zaprocentuje...
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.