Butelka szklana - kabłąkowa (Polska, Poniec)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 29
<
>
Butelka szklana, przedwojenna. Na porcelance napis:

BRZESKOT I SKA

FABR. WÓD. MINER.

_ONIEC

Pierwszej litery w trzecim rzędzie nie mogę odczytać. Powinna być to litera z "brzuszkiem" u góry, czyli B, P lub R, ale podstawienie jednej z nich nic sensownego nie daje. Może ktoś z Państwa ma jakiś pomysł?Zamknięcie butelki kabłąkowe, porcelanka cała tylko trochę napis wytarty.Pojemność 0,33 ltr..

Wymiary: 6,5 cm, wysokość 21 cm. (z "porcelanką" 22,5).-------------------------------------------------------------------------------------

Chyba kolega "Bylek" dobrze podpowiedział. To może być miejscowość Poniec. Nigdy o niej nie słyszałem i dlatego odrzuciłem taką nazwę. A na stronie wskazanej przez kolegę czytam o spółdzielczości na ziemi ponieckiej:

"W 1950 roku spółdzielnia przejmuje od prywatnego właściciela Wytwórnię Wód Gazowanych i Rozlewnię Piwa".

No i chyba wszystko jasne (dzięki Bylkowi)..
Data dodania: 6 grudnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 779 razy od 6 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
6 grudnia 2011
Na 95% będzie to Poniec kolo Międzychodu. Wiele źródeł w internecie podaje, że także po wojnie były tam rozlewnie wód mineralnych m.in. http://www.poniec.net/index.php?option=com_content&task=view&id=180&Itemid=44
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.