Butelka REKTYFIKACJA WARSZAWSKA

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
28 / 29
<
>
"REKTYFIKACJA WARSZAWSKA - Towarzystwo Warszawskie Oczyszczania i Sprzedaży Spirytusu", tak brzmi pełna nazwa powstałego w 1886 r. (lub 1889 r.) zakładu wytwarzającego to, co w nazwie zakładu napisano. Zakład mieścił się w Warszawie na ul. Dobrej 48/50. Różne źródła różnie mówią, ale wygląda na to, że pod koniec XIX wieku firma przeniosła się na Pragę na ul. Ząbkowską dając zaczątek Polskiemu Monopolowi Spirytusowemu. Niemniej na ul. Dobrej nadal istniała wytwórnia, albo przynajmniej dyrekcja wytwórni, o czym świadczy Hurtowy Cennik Koniaków, Rumów, Araków, Wódek i Likierów" z 1937 roku (ostatnie zdjęcie, źródło: http://www.alkoholeminiaturki.fora.pl/katalogi-i-cenniki,117/cennik-rektyfikacja-warszawska-winkelhausen-akwawit-1937r,1471.html).

Nazwa firmy w 1937 roku: "Rektyfikacja Warszawska - Winkelhausen - Akwawit".

Butelka jest dość oryginalna w kształcie, kolorze i materiale z którego ją wykonano. Nie mogę się zdecydować, czy jest to grube, matowe szkło, czy jakaś ceramika.Pojemność 0,5 ltr..

Wymiary: max. 8 x 8 cm, wysokość 19 cm.
Data dodania: 8 grudnia 2011
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1337 razy od 8 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
15 stycznia 2023
Bardzo ładna butelka.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.