Towarzystwo Szustow Warszawa w W starym biurku w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 3
<
>
Butelka o wymiarach 8,5cm x 7,5cm wys 19cm
W 1863 roku Mikołaj Leontowicz Szustow założył fabrykę wódki i likierów w Moskwie, na Marosiejkie w domu Botkina. Głównym osiągnięciem firmy" Szustow i syna" była produkcja wysokiej jakości wódek i likierów.Na wystawie w Niżnymgoradzie, 1896 roku, firma otrzymała złoty medal „za doskonałą jakość likierów". W1898r Mikołaj Szustow odkupił firmę Nersesa Tairyantsa założoną w 1887r na XVIII-wiecznej perskiej fortecy(zburzonej w 1880r),Gdzie już od 1877r funkcjonowała wytwórnia win.Szustowowie po wykupieniu przenieśli tu swoją siedzibę. Rozbudowali zakład i rozpowszechnili jego wyroby, poprzez swoje punkty handlowe w Moskwie, Odessie, Warszawie, Smoleńsku i Niżnym Nowogrodzie. W 1900 r. na Międzynarodowej Wystawie w Paryżu nagrodzono i pozwolono Szutowiczowi korzystać ze szlachetnej marki „koniak”. W 1912 roku firma otrzymała tytuł Dostawcy Rosyjskiego Dworu Carskiego W 1913 roku firma Szustowa zajmowała 4 m-sce w światowym handlu, wg wielkości produkcji i sprzedaży koniaku.
. W 1920 firma zmieniła nazwę na Fabryka Win i koniaków "ARARAT" W1948 podzielony na dwa zakłady winiarski i produkcji koniaku. Zakład produkcji istnieje do dziś w1997 firma sprzedana francuskiemu koncernowi Pernod-Ricard
Data dodania: 9 grudnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1863 - 1920
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1323 razy od 9 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
9 grudnia 2011
Dlaczego Towarzystwo, jeszcze nie wyjaśniłem.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.