épaulettes de tradition (I)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 15
<
>
Epolety Francuskiej Legii Cudzoziemskiej (les épaulettes de tradition), wraz z białym kepi, drugi, najbardziej charakterystyczny element umundurowania LE.

Swoją oryginalną formę kolorystyczną przybrały w 1868 roku. Zawdzięczają ją Szwajcarom służącym w II Legii (1835 r.). W 180cio letniej historii, epolety przechodziły różne koleje losu. Były okresy kiedy nie noszono ich w ogóle.

Dopiero rok 1946, przesądził o ich losie. Wtedy to oficjalnie i definitywnie zostały wprowadzone jako stały element umundurowania Francuskiej Legii Cudzoziemskiej.

Epolety prezentowane na zdjęciach, to wersja noszona przez legionistów z korpusu szeregowych - do stopnia caporal (kapral) włącznie.
Data dodania: 11 grudnia 2011
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 428 razy od 11 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.