Kalesony wz.35

Duże zdjęcie Kalesony wz.35
Historia:

Przepisy ubiorcze sprzed 1939r. pomijały zupełnie przedmioty ubioru wojskowego, które nie miały znaczenia dla zewnętrznego wyglądu wojska. Obowiązek opracowania wzorów tych przedmiotów i technologii ich wykonania spoczywał na organach intendentury, które konsultowały wprowadzenie niektórych przedmiotów z Komisją Ubiorczą.Opis:

Zdjęcie przedstawia kalesony wzoru 1935 letnie wykonane z lnu (główny składnik mundurów z powodu wysokiej produkcji tego surowca w Polsce-stopniowo zastępował bawełnę w latach 1926-1930 bawełna stanowiła 90%, a w 1932-1933 już tylko 30%). Z przodu zapinane na 2 guziki (wbrew pozorom jest to bardzo praktyczne) z tyłu zapięcie „jaskółkowe”Skąd to mam:

Mundur (kurtka,płaszcz,spodnie, furażerka,rogatywka halsztuki,kalesony i koszula) to repliki wykonane przez Pana Roberta „Lanciera” Piskorza – firma-legenda, zwłaszcza jeśli chodzi o czas oczekiwania (rok czekałem na mundur, a o naszywki pułkowe i nasuwki z numerem pułku już drugi rok) Jakość jednak rekompensuje czas oczekiwania.
Data dodania: 12 grudnia 2011
Datowanie przedmiotu: 2010
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 584 razy od 12 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.