Saperko-kopaczka P37 w Kolekcja Fish'a w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
30 / 52
<
>
W przededniu II wojny światowej w armii brytyjskiej używany był entrenching tool P39, który stanowiła zwyczajna saperka noszona wraz z długim bagnetem wz. 1907 wzdłuż prawego uda. Rozwiązanie takie było niezwykle niewygodne, nie tylko dla żołnierzy niższego wzrostu, w związku z tym w listopadzie 1941 roku powrócono do kopaczki wchodzącej w skład pierwszowojennego wyposażenia P08.Ostrze kopaczki sygnowane nazwą producenta i datą 1918. Pochodzi jeszcze z pierwszowojennego oporządzenia P08. Pokrowiec z 1944r. produkcji BAGCRAFT LTD.
Data dodania: 13 grudnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1944
Miejsce pochodzenia: Wielka Brytania
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Producent: BAGCRAFT LTD.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 714 razy od 13 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.