Życzenia na Nowy Rok c. 1945 Skrzat i Ptaszek

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
66 / 232
<
>
Baśniowy krasnal w okularach , ptaszek na gałęzi i śniegi dookoła. Nostalgiczny zimowo-noworoczny krajobraz. Napis na pocztówce : Gelukkig Nieuwjaar czyli Szczęśliwego Nowego Roku. I zasadniczo, jeżeli chodzi o życzenia to by było na tyle, gdyż na rewersie oprócz niezbędnego znaczka i adresu, znajdują się tylko imiona osób wysyłających kartkę: Dikkie, Adrie, Hennie . Zaskakujące, jak te ludy północy mało piszą. Takich oszczędnościowych i praktycznych życzeń w stylu holenderskim mam znacznie więcej. Nie są to nasze polskie, serdeczne i wylewne życzenia. 1:0 dla Polaków. Jednak na plus dla niniejszej pocztówki trzeba zaliczyć obecność całego, niezniszczonego znaczka pocztowego, co w przypadku polskich kart pocztowych jest coraz większą rzadkością. Ale jak tak patrzę na ten znaczek....kto by chciał zrywać takie brzydactwo...Noworoczna pocztówka z Holandii, wyprodukowana prawdopodobnie w latach 40-tych w Niemczech przez Albrecht & Meister Aktiengesellschaft (AG) (Amag) i wysłana ok. 1946 roku.
Data dodania: 11 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1946
Miejsce pochodzenia: Holandia
Stan eksponatu: Dobry
Autor: AH ( lub AT)
Kraj wydania: Holandia
Numer seryjny: 3489
Wydawca: AMAG
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1456 razy od 11 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.