OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 7
<
>
Odznaka, patent strzelca-operatora MILAN.

MILAN (Missile d'infanterie leger antichar), przeciwpancerny pocisk kierowany piechoty. Pocisk małego zasięgu 400 - 2000m.

Produkowany od 1972 roku przez francusko-niemieckie konsorcjum Euromissile. Bardzo udana konstrukcja. Pomimo, iż był produkowany głównie z myślą o podstawowym uzbrojeniu piechoty, był również często instalowany na wozach bojowych, np. AMX-10P. Zestaw stanowią: wyrzutnia, trójnóg, celownik i układ kierowania (waga ok. 11kg). Oprócz standardowego celownika, można instalować celownik termowizyjny MIRA, do strzelania w nocy.producent: ARTHUS-BERTRAND, Paris

nr hom. GS 86
Data dodania: 19 grudnia 2011
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 312 razy od 19 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.