Wesołych Świąt 1933 Życzenia... w Pocztówki Artystyczne w MyViMu.com

Wesołych Świąt 1933 Życzenia po czesku pocztówka

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
73 / 232
<
>
Życzenia świąteczne z 1933 roku wg. pracy pt. Życzenia Świąeczne (Vánoční pozdravy ) autorstwa Josef 'a Václav 'a Myslbek 'a .Bardzo to szczególny sposób przedstawiania atmosfery świątecznej, który nie ma nic wspólnego z bardziej dla mnie strawnym, radosnym i żywiołowym stylem amerykańskim.

Krajobraz jest dosyć smutny, trójka nieszczęsnych wieśniaków (przypominających strachy na wróble) wybrała się na przechadzkę, gdy wokół szaleje śnieżyca - nawet kruk ucieka !!!! Jedyny element świątecznopodobny to pewnie śnieg, ale w tym wydaniu trudno mówić o radości.Dzięki uprzejmości Czechów z jednego forum, mam nawet przepisane życzenia po czesku z tej kartki :" Milý Rudolfe a Mařenko.

Přejeme Vám miloučké svátky vánoční a v novém roce vše nejlepší - zdar, zdraví a spokojené chvíle vašeho života.

Na svátky (Hod Boží) nejedeme do Prahy - až ty mrazy poleví - pojedeme se Slávou na lyžařskou cestu - na Růžovou? nad Svatoňskou? Buďte zdrávi - Líbá Vás Břeťa Boža Slávek (dopisano na boku) Děkujeme za lístek "

[ bez słownika i domysłów się nie obyło - znaczenie to mniej więcej : "Drogi Rudolfie i Małgosiu, Życzę Wam pięknych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku - zdrowia, szczęścia i spokoju w życiu. W Święta (Boże Narodzenie) nie jedziemy do Pragi - jak ustąpią mrozy - pojedziemy ??????? na wycieczkę na narty do Růžovou / Svatoňskou (?). Przesyłamy pozdrowienia i ucałowania. Slavek. (na boku: Dziękujemy za list)"]Kartka adresowana do :

Pan RUDOLF HANUS,

Suchdol-Bukovec,Na znaczku 50 Haleru pierwszy prezydent Czechosłowacji - Tomas Masaryk.
Data dodania: 12 lutego 2011
Datowanie przedmiotu: 1933
Miejsce pochodzenia: Czechosłowacja
Stan eksponatu: Dobry
Numer seryjny: 746-3
Autor: Josef Myslbek
Wydawca: Minerva
Kraj wydania: Czechosłowacja
Data na stemplu: 21 grudnia 1933
Data korespondencji: 22 grudnia 1933
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1902 razy od 12 lutego 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.