Mein Kampf 1940 w Świątynia Wiktora w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 44
<
>
Mein Kampf Adolfa Hitlera.Z pierwszego wydania w Stanach Zjednoczonych -"New York 1940". Tylko kilka zdjęć, jak dobrze kojarzę to ta książka jest zakazana w Polsce więc nie wstawię więcej zdjęć prezentujących treść.Fragment okładki:

"The most important book in the world" - najważniejsza książka na świecie.

"In it he tells the story of his own life and of the rise of the party which now rules Germany" - Opowiada nam historię swego życia i historię powstania partii, która teraz rządzi Niemcami.

"Whatever other may say or write, MEIN KAMPF remains the best written evidence of the character, spirit of Hitler and his goverment" - Cokolwiek innego inni mogą napisać lub powiedzieć, MEIN KAMPF pozostaje najlepszym przykładem charakteru/bohatera (bohatera książki) ,ducha/duszy Hitlera i jego rządu.Mogą być błędy, sam starałem się przetłumaczyć.
Data dodania: 7 lipca 2010
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: Stany Zjednoczone
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1034 razy od 7 lipca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Profil Profesjonalny
3 października 2012
"No i pewnie dlatego ponad 90% Niemców głosowało za Adolfem" - nie było czasem tak, że po 2gim głosowaniu uzyskał jeszcze mniej głosów, niż za 1szego?
30 września 2012
No i pewnie dlatego ponad 90% Niemców głosowało za Adolfem a ponad 95% Austriaków w plebiscycie było za przyłączeniem Austrii do Rzeszy... :( A polska wersja nie jest cała i tłumaczenie wiele ma do życzenia.
Profil Profesjonalny Moderator Starszy kustosz
27 września 2012
no i pewnie dlatego potem pokazał wszystkim, o co mu właściwie chodziło....
Starszy kustosz
27 września 2012
Mam polską wersję z komentarzem historycznym. Po przeczytaniu 30 kartek pomyślałem sobie że jestem jakiś upośledzony bo nic z tego bełkotu nie rozumie. Ale to raczej Adi niezbyt mądrze i precyzyjnie wyrażał swoje myśli dyktując ją Hessowi.
27 września 2012
Książka nie jest zakazana w Polsce. Można ją mieć w domu, nic za to nie grozi. U mnie leży na półce wydanie niemieckie z lat 30. Kupiła je moja babcia, która podczas pobytu w Berlinie zainteresowała się tym, co wówczas przeżywały Niemcy - entuzjazmem narodu we wdrażaniu w życie tej lewicowej, bardzo podobnej do komunizmu ideologii.
Nie wolno natomiast w Polsce rozpowszechniać jej treści. Czyli nie wolno drukować, udostępniać i - przede wszystkim - propagować. Jest to dyskusyjne, bo np. ideologia komunistyczna jest w Polsce prezentowana bez najmniejszych problemów, ma bogatą literaturę i entuzjastów paradujących w koszulkach z Leninem czy Che. Poza tym nie mogąc sięgnąć do nielegalnego, krytycznego opracowania po polsku, trzeba się posiłkować legalnym oryginałem.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.