OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 40
<
>
Chłopiec z koszem owoców - wys 16 cm.

W latach 70 tych podczas budowy tzw. trasy Generałów w miejscu poniemieckiego cmentarza w Elblągu, figurkę a raczej jej przeważającą część ( bez głowy) znalazł mój ojciec. Główkę znalazł szwagier. Całość otrzymał ten co znalazł więcej.KPM-królewska fabryka porcelany z Berlina.W 1943 roku przeniesiona do miejscowości Selb.Brak literki S pod berłem oznacza,że została wyprodukowana w Berlinie przed 1943r.
Data dodania: 7 lipca 2010
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: Naprawiacz Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 605 razy od 7 lipca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
26 listopada 2013
Z przyjemnośćią pochodziła bym z wykrywaczem i czegoś poszukała ale w Polsce takie amatorskie poszukiwania są nielegalne i karane niestety :(
26 listopada 2013
Raczej nie dołożyli do grobu:). Czesto po 1945 roku cmentarze poniemieckie stawały się także wysypiskami śmieci i to co komu nie pasowało w zajętym sobie poniemieckim mieszkaniu, deponował na takim "śmietnisku"
Profil Profesjonalny
26 listopada 2013
Nie takie skarby w ziemi siedzą :)
26 listopada 2013
fajnie cos takiego znaleźć w ziemi. Ciekawe z jakich lat pochodzi cmentarz ? Czyżby komuś do grobu dołozyli porcelanową figurkę ?
14 listopada 2010
Piękny kpm Berlinek!Gratuluje!
8 lipca 2010
Fajnie, że z Elbląga! :D
Kustosz
8 lipca 2010
czyli z królewskich :)
8 lipca 2010
http://porcelan.republika.pl/index.html ,,informacje na temat znalazlem na tej stronie ,,


Znak drukowany ceglasty II pol. XIXw. do 1930r KPM Berlin :)
Kustosz
7 lipca 2010
to Waldenburg[ Wałbrzych]?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.