Bagnet norweski M1894 w Świątynia Wiktora w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 19
<
>
Bagnet norweski M1894 do karabinu Krag w wersji przedwojennej. W czasie okupacji przeznaczony był dla norweskich kolaborujących sił policyjnych i wojskowych (Hird) oraz dla tyłowych jednostek Wehrmachtu. Po zakończeniu wojny wiele bagnetów M1894 zostało poddanych remontowi i przeróbce na karabin M1 Garand, tak jak egzemplarz, który jest w moim posiadaniu.
Data dodania: 12 lipca 2010
Miejsce pochodzenia: Norwegia
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 1130 razy od 12 lipca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
5 października 2013
Oznaczenie bagnetu po modyfikacji w/g norweskiej terminologi do karabinu Garand nosi symbol M/1956 SLK,a nie M 1894.W tym bagnecie pochwa nie jest poddana przeróbce(moze zatem pochodzic od innego egzemplarza-dziewiczego).Co do bagnetu produkowanego podczas wojny M/1894/43 hird,pochwa nie miała gałki na koncu pochwy,zarówno bagnet jak i pochwa miały bite waffenamty WaAmt WA84)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.