LITZMANNSTADT GETTO --- 2 marki.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 49
<
>
Dosyć rzadki banknot - w obiegu od 9 lipca 1940 do roku 1942, kiedy to wycofano go z obiegu ze względu na pojawiające się liczne fałszerstwa.

Autor - Ignacy Gutman, Pinkus Szwarc -(rozrysowanie giloszy i przygotowanie do druku).

Drukarnia S. Manitiusa, Łódź (Administracja Getta Wydział I)Tutaj również pozwolę sobie na sprostowanie niektórych informacji. Banknot o nominale 2 marki był w obiegu dokładnie od 27 czerwca 1940 (dzień rozpoczęcia wymiany walut na pokwitowania) do 14 czerwca 1941 roku, kiedy to, decyzją Przełożonego, został wycofany z obiegu, ze względu na wykrycie fałszerstw. Data, którą Pan podał, 9 lipca 1940, wzięła się zapewne z obwieszczenia nr 70, jednak sama wymiana rozpoczęła się trochę wcześniej. J.S. Banknot o nominale 2 marki był w obiegu dokładnie od 27 czerwca 1940 (dzień rozpoczęcia wymiany walut na pokwitowania) do 14 czerwca 1941 roku, kiedy to, decyzją Przełożonego, został wycofany z obiegu, ze względu na wykrycie fałszerstw. Data, 9 lipca 1940, wzięła się zapewne z obwieszczenia nr 70, jednak sama wymiana rozpoczęła się trochę wcześniej.
Data dodania: 31 grudnia 2011
Datowanie przedmiotu: 1940 - 1942
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: gumer Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 279 razy od 31 grudnia 2011
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.