OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 1
<
>
Chondryt węglisty CV3 zawierający wrostki wapniowo-glinowe datowane na ponad 4,65 mld lat, czyli starsze niż planeta Ziemia.

Płytka 7,48 g
Data dodania: 22 lipca 2010
Miejsce pochodzenia: Meksyk
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 686 razy od 22 lipca 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
11 kwietnia 2012
Jeśli coś jest starsze niż Ziemia to nie znaczy że spadło na Ziemię zanim ona powstała bo to oczywiście niemożliwe,w Kosmosie jest mnóstwo obiektów dożo starszych niż nasza planeta - po prostu powstały wcześniej a ich fragmenty mogły trafić na Ziemię po milionach lat podróżowania przez Kosmos.
11 kwietnia 2012
Skąd ta pewność że ma 4,6 miliarda lat i oprócz tego ziemia ma 6 miliardów lat pomyśl jak coś strasze niż ziemia mogło by się na niej znaleźć.
23 lipca 2010
Słyszałem, że w USA są wyspecjaliwoani poszukiwacze meteorytów. NASA (nie telewizja;) ) daje po 20 tyś usd za 5 kilową bryłkę. Całość wygląda tak, że jeżdżą terenówkami po polach, z czymś co przypomina kultywator, albo bronę, ale jest 10 metrowej szerokości wykrywaczem metali. Masakra:)
23 lipca 2010
Czy tego typu znaleziska przedstawiają jakąkolwiek wartość?? Oprócz kolekcjonerskiej oczywiście ;) I skąd wiadomo, że to na 100% jest skała z nieba?
22 lipca 2010
Jakie ma rozmiary?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.