Tycjan - Miłość niebiańska i miłość ziemska

Duże zdjęcie Tycjan - Miłość niebiańska i miłość ziemska
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
77 / 140
<
>
autor: Tycjan Tiziano Vecelli (1487 - 1576)

– włoski malarz, czołowy przedstawiciel szkoły weneckiej włoskiego malarstwa renesansowego.tytuł: Miłość niebiańska i miłość ziemska

W ciągu wieków wielu historyków próbowało zinterpretować i wyjaśnić przesłanie dzieła. Hippolyte Taine w 1865 roku w swojej Filozofii sztuki twierdził, że jest to obraz przedstawiający jedynie piękną kobietę ubraną i tę samą, ale nagą. Giulio Carlo Argan posunął się dalej w swej ocenie i stwierdził, iż obraz nie ma żadnej treści ideowej. Louis Hourticq wysunął hipotezę, jakoby Tycjan przedstawił alegorię swojej własnej miłości do córki Palmy Starego, nazywając obraz "modlitwa miłosną".Historyk sztuki Jacob Burckhardt tak mówił o płótnie:

Obraz ten jest bajeczny w nastroju i pełen czaru, który można oddać jedynie za pomocą metafor, opisy zaś profanują go tylko.
Data dodania: 4 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Numer/sygnatura producenta: 29806 - Stengel, dresden
Data i sposób nabycia: 2000 - 2011
Data korespondencji: bez obiegu
Tytuł oryginalny: L'Amore Sacro e L'Amore Profano
Rozmiar: 9 cm x 14 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1181 razy od 4 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.

Rejestracja i logowanie w serwisie oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.