OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 28
<
>
Rosyjski akt notarialny. W nagłówku widoczny rok 1884. Jest to karta z niebieskiego papieru, złożona na pół. Wymiary po rozłożeniu 46,7 x 37 cm. Posiada znak wodny. Z przodu, u góry znajduje się herb Rosji, przedstawiony w ozdobnym otoku, wraz z napisami: "Aktowaja bumaga, otw 50 do 300 rub. sier., odin rubl" (cena za pismo to 1 rubel, a kwota wyżej - być może kara administracyjna?). Pod tekstem słabo odbita niebieska, okrągła pieczęć z herbem guberni piotrkowskiej i dookolnym napisem po rosyjsku: "wójt gminy Radomska noworadomskiego ujezda [powiatu]". Znak wodny w tradycyjnym już układzie: herb Rosji, napis "gierbowaja bumaga", rok 1883, cena.

Najprawdopodobniej spisana jest tu umowa handlowa; w tekście widoczne są polskie podpisy stron.
Data dodania: 5 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1884
Miejsce pochodzenia: Królestwo Polskie
Stan eksponatu: Dostateczny
Język: rosyjski
Kolor / barwa: niebieski
Materiał: papier
Rozmiar: 46,7 x 37 cm
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 888 razy od 5 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.