OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
18 / 34
<
>
Gramofon z tubą "berlinerowską", niesygnowany. Rozwiązania techniczne -tonarm -przykręcony do płyty, hamulec, korba w przedłużeniu tuby , wszystkie te detale typowe dla modeli "Zonophone".
Data dodania: 7 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1905 - 1912
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 800 razy od 7 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
9 stycznia 2012
Dla porównania, w swoim współczesnym gramofonie mam nacisk ustawiony na 1,2 g (igła AudioTechnica ATN140LC z przedziałem nacisku w zakresie 0,8-1,6 g ). Coś niesamowitego - to ok. 200 razy mniej.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
8 stycznia 2012
Nacisk w tym konkretnym gramofonie wynosi 191 g , dużo, ale takie naciski były w tamtym okresie, sama główka waży 83 g, co nie jest wcale dużo w porównaniu np. do typowej "Exhibition" gdzie 160 g jest normą .
Regulację obrotów dokonuje się za pomoc pokrętła [ zaznaczyłem na fotkach] , pokrętło współpracuje z regulatorem odśrodkowym [Watta]. zakres jest niewielki i wynosi zazwyczaj [ +, -] kilkanaście obrotów. Związane to jest z brakiem standaryzacji i tak np. Columbia nagrywała 80 obr/min a Berliner ok 75 obr/min.
Profil Profesjonalny Starszy kustosz
7 stycznia 2012
Ciekawe jaki nacisk igły na płytę? Regulacja prawdopodobnie pokrętłem na ... no właśnie...?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.