Francuski hełm wz. 26 Adrian w Kolekcja Fish'a w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 2
<
>
Francuski hełm bojowy wz. 26 z oznaką grenadierów. Oznaka jest to jeszcze wersja I-wojenna. Pod zieloną farbą znajduje się pierwotna błękitna, co świadczy o tym, że prawdopodobnie była noszona wcześniej na hełmie wz. 15, podczas I wojny.Hełmy wz.26 najprawdopodobniej nie weszły na wyposażenie francuskich żołnierzy przed 1930r. Stalowy dzwon złożony jest z dwóch części: czerepu oraz grzebienia. Obrzeża czerepu zabezpieczone są metalową nakładką. Wewnątrz, w szczycie czerepu, znajduje się osiem otworów wentylacyjnych, przykrytych grzebieniem, który w tym miejscu posiada wycięcia, zapewniające właściwą wentylację oraz umożliwiające przełożenie troka i umocowanie hełmu do tornistra. Grzebień przymocowany jest do czerepu czterema rozginanymi nitami.**Opis ze strony: http://www.helmy.w8w.pl/default.htm
Data dodania: 9 sierpnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1930 - 1945
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 782 razy od 9 sierpnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.