Prototypowy (?) hełm francuski (?)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
16 / 183
<
>
Znany zaledwie z siedmiu egzemplarzy, więc jakiś zamysł co do niego istniał. Posiada kształt hełmu francuskiego wz.15, jednak waży znacznie więcej (1200g). Pochodzenie i datowanie nie jest znane. Prawdopodobnie francuskie (wszystkie hełmy pochodzą z tego kraju - być może krótka seria prototypów z Rennes), okres IWŚ i niedługo po niej (patrząc na barwę oraz budowę). Zastosowanie cywilne raczej odpada, jeśli weźmiemy pod uwagę jego ciężar i ówczesną dostępność klasycznych Adrianów. Zagadką pozostaje także sygnatura "HL". W innych egzemplarzach występuje podpinka parciana, oraz niekiedy okrągły otwór wentylacyjny w szczycie czerepu. Gdyby ktoś coś kiedyś, to proszę o info.
Data dodania: 8 stycznia 2012
Datowanie przedmiotu: 1918 - 1920
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Nie określono
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 535 razy od 8 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.