Plomba w Buttoncollectible w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
49 / 79
<
>
Firma K. Buszczyński i Synowie

Firma powstała w 1886 Założycielami byli Konstanty Buszczyński(1856-1921) i Michał Łążowski,po wycofaniu się ze spółki w 1892 r. Łążowskiego prowadzona przez K.Buszczyńskiego.Pod nazwą Buszczyński i Synowie firma istniała do 1939 r.Po wojnie została upaństwowiona.Zajmowała się hodowlą i badaniem nad nasionami buraka cukrowego.

Konstanty Buszczyński (ur. 19 września 1856 w majątku Niemiercze na Podolu, zm. w 1921 w Warszawie) – ziemianin, hodowca roślin, dyplomata.

Ukończył Szkołę realną w Dreźnie. Rozpoczął studia na Politechnice Drezdeńskiej by po niedługim czasie przenieść się na Politechnikę w Rydze. Studiował krótko na Wydziale Chemicznym (1877-78) oraz po przenosinach na Uniwersytecie Lwowskim (1878-80). Ostatnim przystankiem w poszukiwaniach naukowych była ponownie Politechnika Ryska i jej Wydziale Rolniczy, którego dyplom uzyskał z wyróżnieniem w 1883 roku. W trakcie studiów został przyjęty do korporacji akademickiej Arkonia.Po studiach pracował w swoim majątku Niemiercze na Podolu, gdzie w 1886 objął w administrację stacje badawczą i hodowli nasion. Od 1892 był jej kierownikiem oraz współwłaścicielem pod nazwą K. Buszczyński & M. Łążowski celując w hodowli buraka cukrowego i zbóż. W 1906 w nabytym majątku Górka Narodowa koło Krakowa rozpoczął hodowlę i selekcję buraka cukrowego, uzyskując jego wysokocukrowe odmiany i zdobywając rynki zbytu nasion także za granicą. W latach 1919-20 zorganizował pierwszy polski konsulat w USA, w którym pełnił obowiązki konsula generalnego.(Vikipedia)
Data dodania: 15 sierpnia 2010
Datowanie przedmiotu: 1892 - 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 513 razy od 15 sierpnia 2010
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.