Czapka garnizonowa podpułkownika (lata 50-te)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 33
<
>
Czapka garnizonowa oficera wojsk lądowych (typ ogólnowojskowy) gabardynowa khaki. Otok i wypustka ciemnokarminowa, orzełek z blachy alpakowej oksydowany. Galon i gwiazdki srebrne. Daszek fibrowy lakierowany na czarno, okucie z białego metalu, podpinka skórzana czarna. Guziki mundurowe metalowe małe.
1949-1960
Data dodania: 8 stycznia 2012
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 1686 razy od 8 stycznia 2012
Reklama
Dodaj komentarz
9 stycznia 2012
Na pewno płaskie gwiazdki miały swój czas świetności w latach 60-tych, a od kiedy zaczęto je wprowadzać, nie mam pojęcia. Mam nadzieję, że płaskie gwiazdki nie pojawiły się na czapkach w sposób wtórny, tzn. obecnie "zdobione" łatwo dziś dostępnymi tymi gwiazdkami. Przejrzałem kilkanaście czapek z tego okresu różnych formacji. Trzy rodzaje gwiazdek występują z równą częstotliwością: haftowane przyszywane do otoku, kopiaste i srebrne płaskie.
Zauważyłem też prawidłowość, przy czapkach z gwiazdkami kopiastymi guziki były złotego koloru jak w prezentowanej.
9 stycznia 2012
Mam takie gwiazdki przy jednej ze swoich czapek, jednak moja jest wz.46, a ta przynajmniej wz.49. Myślałem, że w wypadku czapek wz.49 gwiazdki były już inne.
9 stycznia 2012
Takie gwiazdki nosili oficerowie przed wojną ,ale co ciekawe podobne są też na mundurze gen.Świerczewskiego i u gen.Berlinga na czapce.A więc mogą być w oryginale bo były używane.
8 stycznia 2012
Czy takie gwiazdki były w oryginale? Do tej pory spotykałem się z wyszywanymi, lub płaskimi
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.